czwartek, 19 listopada 2015

#14 Emocjonalne memo DIY (12 sekretów)

W tym miesiącu tematem sekretu w projekcie 12 sekretów są sekrety z głębi serca. Temat brzmi pięknie i nieco romantycznie, uczuciowo. Muszę przyznać, że miałam nie lada problem z tym tematem. Ze starszymi dziećmi można przyjrzeć się sercu, jego budowie i funkcji, zajrzeć do głębi. U nas na to za wcześnie. Zostaje więc emocjonalna strona tematu.  
Emocje - temat zawsze ważny i na czasie, nie ważne ile ma się lat. Temat zgłębialiśmy razem z Adasiem i wyszła z tego bardzo fajna zabawa i sposobność do rozmowy o wyrażaniu uczuć. 


Początkowo planowałam sama zrobić minki do zabaw, ale w ręce mi wpadło memo do samodzielnego wykonania. W pudełku znajdowały się 22 pary buziek, które miały już włosy, ale resztę szczegółów trzeba było samemu dorysować. Posługując się obrazkami z różnymi emocjami narysowaliśmy nasze 22 osoby. W czasie rysowania każdej emocji czy uczucia, rozmawialiśmy jakimi słowami można ją wyrazić, jak wpływa ona na wygląd, np. uśmiech na twarzy oznacza radość, podkówka pojawia się, kiedy jest smutno.
Niestety Adaś nie chciał sam rysować i zrobił tylko 3 minki. Za to gra w memo baaaardzo mu się spodobała. Tak bardzo, że Adaś nie daje się na mówić na inne wykorzystanie buziek, ale i na to przyjdzie czas.

Wpis powstał w ramach projektu 12 sekretów:


2 komentarze: