czwartek, 5 maja 2016

# 31 Zwierzątka z talerzyków.

Pomysły na wykorzystanie papierowych talerzyków można mnożyć i mnożyć bez końca. W internecie można wyszukać niesamowite inspiracje. U nas tym razem trzy proste, ale efektowne zwierzaki: wąż, rekin oraz sympatyczna panda. 

 Wykonanie wężą zaczynamy od pomalowania talerzyka farbami. Nieregularnie, z plamami i ciapkami, melanż kolorów jak najbardziej wskazany. Można dodać brokat - my na razie mamy zakaz po przedświątecznym szaleństwie. Kiedy farba wyschnie tniemy spiralnie, na środku wycinając koliście głowę węża. Dodajemy język oraz oczy i gotowe.Radosny rekin. Zaczynamy od pomalowania talerzyka - tym razem raczej na szaro/czarno. Po wyschnięciu farby doklejamy wcześniej wyciętą czarną paszcze, najlepiej jak jest dość duża. Na paszcze naklejamy ostre zębiska. Jeszcze tylko oczy oraz trzy czarne trójkąty na płetwy.


Na koniec sympatyczna panda. Tym razem zamiast malować wyklejamy talerzyk wacikami. Na miękką buzie przyklejamy dwa czarne uszka, czarne plamki z oczami, nos i buzię. Moje Maluchy uwielbiają wyklejać wacikami, więc zabawa rewelacyjna.


Wszystkie trzy zwierzaki przez długi czas zdobiły naszą galerię domową na drzwiach. Cieszyły oko i inspirowały do kolejnych, ciekawych zabaw plastycznych. Polecam, bo wykonanie szybkie, mało przygotowań i nie ma opcji, żeby nie wyszło.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz