czwartek, 30 czerwca 2016

# 35 - Lekcja przyrody w Kew Gardens - Dziecko na Warsztat III

Ogrody botaniczne Kew Gardens to zachwycające miejsce, do którego warto zajrzeć planując wycieczkę po Londynie. Najlepiej przeznaczyć na spacer cały dzień, gdyż Kew Gardens mają powierzchnie aż 122 ha. Znajdują się tu gatunki roślin z całego świata (około 30 tysięcy!), umieszczone w pięknie zaaranżowanych ogródkach oraz olbrzymich szklarniach, a nawet w akwariach.
Dzieci były zachwycone pięknym prakiem, my zresztą też. Zobaczcie, co udało nam się zobaczy w czasie tej wizyty:
Palmiarnia to potężny budynek wykonany z kutego żelaza i szkła. Znajduje się tam ścieżka na wysokości 9 metrów, a także akwaria z roślinami wodnymi, w tym rafą koralową i pięknymi ukwiałami.Wspaniałe, potężne, kolorowe. Spacer po palmiarni wprawia w zachwyt. 

W górę - na ścieżkę wśród koron drzew, oraz na dół - do akwariów - prowdzą pięknie zdobione, kręte schody. Przed plmiarnią znadują się posągi Bestii Królowej, dziesięć zwierząt noszących królewskie tarcze. Znajdują się tam między innymi smok, jednorożec, czy gryf.


 W całym ogrodzie jest wiele ławek ustawionych wśród drzew. Można odpocząć czy zjeść siedząc pod pieknymi, wiekowymi drzewami zamiast przy typowych alejkach. Nam trafiła się jeszcze dżdżownica, fascynujący okaz do obserwacji dla Maluchów. Bardzo pilnowali, aby nikt jej nie zdeptał. :)


Rock garden to piękne skalniaki, z licznymi wodospadami, pełne większych i mniejszych kamieni. Podzielony jest na sześć części w których znajdują się rośliny skalne z różnych części świata.
Od tego roku na terenie ogrodów znajduje się budowla zwana the Hive (czyli ul). Ma 17 metrów wysokości i waży aż 40 ton. W środku gra jednostajny dźwięk, losowo zapalają się różne żarówki, które są umieszczone w środku. Całość ma dawać wrażenie przebywania w ulu. Hmm, dla mnie to średnia atrakcja, ale Adasia ciężko było wyciągnąć.


Niesamowitym przeżyciem jest przejście ścieżką Treetop walkway. Jest to długa na 200 metrów ścieżka wzniesiona nad ziemią - na wysokości 18 metrów. Widać z niej wierzchołki drzew. rozciąga się stąd piękny widok na park. Podczas silnego wiatru czuć, że cała konstrukcja delikatnie się porusza.


Japoński ogród z repliką bramy wejściowej do świątyni Nishi Hongan-ji w Kyoto. Pięknie i estetycznie zaaranżowany. Nieopodal znajduje się także chińska pagoda.  Replika antycznego łuku zbudowana w XVIII wieku. Naprawdę antycznie wygląda, szkoda, że to jednak replika.


To nie wszystkie atrakcje, jakie znajdują się w ogrodach w Kew. Nie starczyło nam czasu na wszystko, ale za to spędziliśmy miłą i niespieszną niedzielę w magicznym miejscu.


Słowo mamy ED Montessori Karolowa mama Kreo Team Kreatywnym Okiem Matkopolkowo Bez nudy 360 przygód Bawimy się my 3 Biesy dwa Duśkowy świat Dzika jabłoń Elena po polsku Co i robi robcio Jej cały świat Cały świat Karli Tymoszko Igranie z Tosią Kawa z cukrem Laurowy zawrót głowy Kreatywnie w domu Gagatki trzy Guguiowo Ciekawe dzieci Świat Tomskiego Ohana blog On ona i dzieciaki Nasza przygoda diy My home and heart Mama Aga Konfabula Uszywki Zuzinkowej Mamy Mama na pełen etat Schwytane chwile Pomysłowe smyki Z motylem na dłoni Zabawy z Archimedesem Zakrecony belfer Pomieszane z poplątanym Nasze rodzinne podróże Ogarniam wszechświat Kreatywna mama Nasza szkoła domowa FB Dziecko na warsztatBrak komentarzy:

Prześlij komentarz