czwartek, 10 listopada 2016

#49 - Króliczki!!!

Właśnie dotarła do nas dostawa zamówionych niedawno książek. A tam... "Króliczki!!!" Kevana Atteberry'ego. Bardzo czekałam na tę książkę, sama byłam jej ciekawa i zastanawiałam się czy spodoba się Adasiowi i Julci. Bohaterem książki jest potwór - Declan. Nie jest to jednak straszny potwór, ani przerażający, ani obrzydliwy. To miły, przyjazny potwór, który zachwyca się wszystkim, co spotka na swojej drodze.


Z dziecięcą radością wita każdy element przyrody, który spotyka w czasi spaceru - chmury i drzewa, patyki, ziemię. To jednak króliczki wprawiają go w największy zachwyt, który okazuje trochę zbyt gwałtownie i płoszy małe gryzonie.  


Puchate i szybkie króliczki rozpieszchły się po całym lesie. Chowają się za drzewami, kamykami, a miły potwór szuka ich, powoli tracąc radość...


Co będzie dalej - musicie sprawdzić sami, bo naprawdę warto. Warto dać się zarazić emocjom, które wyskakują z książki z prędkością uciekających króliczków.


Książka zawiera małą ilośc tekstu, ale taka ilość wystarczy, aby przekazać uczucia potworka - raz entuzjastycznego, raz niezwykle smutnego, wesołego i nieco zagubionego. Kolorowe, proste ilustracje cieszą oczka małych czytelników i ich rodziców. A rozbiegane króliczki, chowające się przed sympatycznym potworem zachęcają do kicania po całym domu. To idealna książka dla dzieci, pięknie zilustrowana, przedstawiona w zrozumiały sposób, przepełniona dziecięcymi emocjami i wyzwalająca reakcję.

Tytuł: Króliczki!!!
Autor: Kevan Atteberry
Wydawnictwo: Czy Tam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz