sobota, 19 marca 2016

#24 Kartki na Wielkanoc

Nasze własnoręcznie przygotowane kartki już szybują do adresatów, do naszych najbliższych. Sporo się napracowaliśmy, ale efekty są piękne. Może ktoś się jeszcze zdąży zainspirować.Dzieci szybko się nudzą, więc postawiliśmy na różnorodność wzorów i technik wykonania. I tak powstały:
Kartki z barankami. 
Ich przygotowanie sprawiło dzieciom najwięcej frajdy. Wyklejane wacikami, z doklejoną mordka i ruchomymi oczami. Banalnie proste, ale za to dużo zabawy. No i efekt jest ładny.
Zaczęliśmy od wycięcia szablonów - baranka (wygląda jak chmurka), jajka i zajączka. Można samemu narysować, można poszukać w sieci, coś na pewno się znajdzie.
Szablony odrysowaliśmy na przygotowanych wcześniej, kolorowych kartkach bristolu i wycieliśmy. Nastepnie podkleilam od spodu baranki, żeby było na co przyklejać watę. Potem to już byla sama radość z przyklejania. Najpierw wata, potem oczy na mordke i mordki do watowych baranków.

Zające i jajka. Wyklejane paskami lub spontanicznie bazgrane ulubionymi żelowymi kredkami Adasia. Do tego oczka, nosek i ząbki - i gotowe. Na koniec dzieci jeszcze odkleiły kilka elementów. Adaś rozszalał się z motylkami - w końcu wiosna, nie? Julcia zajęła się przyklejaniem kurczaczków i robiła to w wielkim skupieniu 

Na koniec w środek każdej karki wkleiliśmy po jeszcze jednej, tym razem cienkiej kartce, aby ukryć miejsce zaklejenia wycięć i zrobic miejsce na życzenia.

Kartki z kwadratami. Mama też trochę się wyżyła artystycznie. Adaś przygotował swoją wersję, chyba nawet lepiej wyszla. Na pewno napracował się równie dużo, co ja, w wielkim skupieniu dobierał, docinał, doklejał.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz