niedziela, 30 października 2016

# 48 Zaproszenia na urodziny - dinozaury

Już za kilka dni Adaś skończy 5 lat. Nie wiem kiedy to minęło i dlaczego tak szybko. Motywem przewodnim urodzin będą dinozaury, a więc i zaproszenia dla przyjaciół i rodziny zrobiliśmy w kształcie dinozaurowych głów. Są proste do wykonania, w sam raz do wykonania przez dzieci (z małą pomocą rodziców).
Potrzebne będą:

- zielone kartki, najlepiej brystolu
- czerwone kartki (cienkie)
- piankowe kartki białe i pomarańczowe (lub zielone, niebieskie, itd)
- klej do papieru, nożyczki, długopis
- biała kartka i ołówek


Zaczynamy od naszkicowania kształtu głowy, razem z oczami. Wycinamy szablon i odrysowujemy na zielonych, zgiętych na pół kartkach. Górna krawędź to ta, która powinna pozostać nieprzecięta, aby kartki się otwierały. 


Następnie z szablonu wycinamy oko i na białej piankowej kartce odrysowujemy je odpowiednią ilość razy. Następnie wycinamy. To samo ze źrenicą. 


Teraz w ruch idzie klej. Koła przyklejamy na oczy, oczy na głowy dinozaurów. Mazakiem rysujemy kreseczki na oczach - gady mają podłużne źrenice. 


Czerwone kartki tniemy na szerokie pasy. To będą jęzory, na których napiszemy treść zaproszenia. Wklejamy je w środek, ewentualnie docinając tak, aby pasowały. Można jeszcze dorysować nos i gotowe. Chciałam dodać nieco plamek i cętek, ale Adaś stwierdził, że tak jest idealnie, a to w końcu jego zaproszenia. :) 


Wystarczy jeszcze dopisać treść zaproszenia i można dostarczać gościom.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz