piątek, 30 października 2015

#13 Przygody z dinozaurami (Raz jeszcze 12 sekretów)

Kolejna odsłona naszej prehistorycznej przygody - tym razem z dinozaurami. Z tej okazji wybraliśmy się do Londyńskiego Muzeum Historii Naturalnej.


Było dużo dinozaurów, olbrzymie szkielety, wielkie kły w olbrzymich paszczach. Niesamowite i przerażające.
 T-rex jak żywy, każdy ze zwiedzających przystawał w osłupieniu, żeby się mu przyjrzeć. 
Wizyta w Muzeum i oglądanie tych wszystkich dinozaurów, szkieletów i modeli wzbogaciła nasze dotychczasowe doświadczenia z wielkimi gadami. Wróciliśmy do jednej z ulubionych książek Adasia:  

A to nasz domowy szkielet, dużo mniejszy niż muzealne eksponaty, ale sami go wydobyliśmy.W czerwcu braliśmy też udział w świetnej imprezie - Dig-o-saurus. Można było poczuć się jak prawdziwy paleontolog i wykopać skamieniałości oraz kości dinozaurów - odpowiednio pomniejszone. Większość skarbów zakopana była w płatkach owsianych, co było bezpieczną opcją dla maluchów, które lubią podjeść co popadnie czy oblizać rączki. Niestety Adaś szybko odkrył, że to jeden z jego przysmaków i podjadał w czasie kopania :/.Prehistoryczne gady są jednym z naszych ulubionych tematów i często do niego wracamy. Na koniec jeszcze nasz najnowszy projekt - skamieliny w masie solnej. Zainspirowaliśmy się Panem Robótką, który robił odciski w glinie. Gliny nie mieliśmy, więc szybko zrobiliśmy masę solną i odcisnęliśmy kości dinozaura, ślady małych dinozaurów oraz motylki. Mają z tego powstać obrazki do powieszenia na ścianę, więc mają dziurki zrobione słomką, a masę umieściliśmy na wieczkach od pudełek, aby były płaskie i miały odpowiedni kształt. To dopiero pierwszy etap i mam nadzieję, że dalej będą równie dobrze wyglądać. Kiedy masa wyschnie pomalujemy ją farbami.


Wpis powstał w ramach projektu 12 sekretów, czwarty sekret dotyczył prehistorii.